Кафедра програмного забезпечення

Пошукова форма



Колектив кафедри вітає

доктора технічних наук, професора кафедри
Фечана Андрія Васильовича
з днем народження!
З днем народження щиро вітаємо,
Щасливої долі й здоров’я бажаємо,
Кар'єрного росту і процвітання
І щоб збувались усі побажання!

Колектив кафедри вітає

кандидата фізико-математичних наук, асистента кафедри
Галину Юріївну Гарматій
з днем народження!
Нехай дороги стеляться крилато, будуть чисті, рівні як струна.
І добро не оминає хату, як не оминає світ весна.
Хай малює доля з буднів свято, і дарує Вам багато літ!
Хай світла, радісна дорога щасливо стелиться в житті!

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

Фінал Всеукраїнського Конкурсу інноваційних start-up проектів студентів ІТ-напрямів підготовки «ІТ-Еврика! Україна»

20 травня 2016 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся фінал Всеукраїнського Конкурсу інноваційних start-up проектів студентів ІТ-напрямів підготовки «ІТ-Еврика! Україна», співорганізатором якого є кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України в рамках міжнародного Tempus проекту NEFESIE «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів».

У Конкурсі взяли участь 205 команд студентів з різних вищих навчальних закладів України, серед яких Експертною комісією обрано 10 кращих інноваційних ІТ-проектів. Переможцями першого етапу Конкурсу стали команди Вінницького національного технічного університету, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного університету «Львівська політехніка», Харківського національного університету радіоелектроніки та Чорноморського державного університету ім. Петра Могили.

У фіналі Конкурсу виступи переможців першого етапу оцінювало журі, до складу якого входять провідні фахівці шведських та українських ІТ-компаній Sigma Technology, Sigma Software, DataArt, Львівського ІТ Кластеру, КБ «Південне», а також викладачі університету ім. Ліннея (Швеція). Журі Конкурсу визначить переможців, які отримають цінні призи від партнерів Конкурсу, компаній Sigma Software, Київстар та DataArt.

Фіналісти конкурсу ІТ-Еврика! Україна 2015:
1. The project “C.A.D.\y (Cut and Dry) ” from Petro Mohyla Black Sea State University
2. The project “Project CCLIPSE” from Vinnytsya National Technical University
3. The project “Taryfikator” from Lviv Polytechnic National University








20 травня 2016 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся фінал Всеукраїнського Конкурсу інноваційних start-up проектів студентів ІТ-напрямів підготовки «ІТ-Еврика! Україна», співорганізатором якого була кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки. Конкурс проходив за підтримки Міністерства освіти і науки України в рамках міжнародного Tempus-проекту NEFESIE «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів».

Метою проведення Конкурсу було виявлення інноваційних start-up проектів у сфері інформаційних технологій, а також популяризація інноваційної та підприємницької діяльності серед студентів.

Фінал Конкурсу розпочався із виступу заступника голови організаційного комітету, проректора з науково-педагогічної роботи Національного університету «Львівська політехніка» Дмитра Васильовича Федасюка, який привітав усіх учасників та гостей з відкриттям Фіналу та відзначив, що створення інноваційної культури є однією з основних цілей успішного економічного розвитку України. Крім цього, промовець пояснив причини проведення конкурсу саме у Львові, адже згідно з дослідженнями Львівського ІТ-кластеру в місті зареєстровано 192 ІТ-компанії, в яких працює більше 15 тисяч фахівців.

Під час Фіналу Конкурсу присутні мали змогу послухати виступи провідних фахівців у галузі ІТ, підприємництва та інновацій:
провідного розробника програмного забезпечення київського офісу компанії DataArt Володимира Мельника;
директора Одеської філії компанії Sigma Software Євгена Яковлєва;
засновника бізнес-інкубатора Startup Depot Максима Лисака;
ментора CRDF Global Івана Кульчицького.

У Фіналі Конкурсу взяли участь 10 студентських команд із різних вищих навчальних закладів України, які були відібрані серед 205 проектів упродовж першого етапу конкурсу. Досвідчене Журі, до складу якого входили викладачі університету ім. Ліннея (Швеція) і представники шведських та українських ІТ-компаній Sigma Technology, Sigma Software, DataArt, Львівського ІТ-Кластеру, КБ «Південне», обрало переможців Конкурсу.

Цьогорічним переможцем Конкурсу стала команда студентів із Чорноморського державного університету імені Петра Могили з проектом «C.A.D.\y (Cut and Dry)». Вони запропонували пристрій, який зможе допомогти незрячим отримувати більше інформації. Голова журі Ганс Люндберг з університету імені Ліннея зазначив, що команда отримала перемогу за «нову, як з комерційної, так і з соціальної точки зору ідею, яка є реалістично масштабована і супроводжується хорошим плануванням часу, і була представлена як хороше поєднання потреб користувачів та комерційних і технологічних аргументів». Журі наголосило на тому, що аналогів цієї розробки наразі не існує, і є можливість апробувати її на конкретних ринках перед початком масової реалізації.

Друге місце посіла команда студентів Вінницького національного технічного університету з проектом CCLIPSE. Команда ВНТУ представила продукт, який покликаний розв’язати питання нагляду за людьми із серцево-судинними захворюваннями та пацієнтами, прикутими до ліжка у зв’язку із травмами хребта, інсультами, серцевими нападами тощо. Члени Журі відзначили хорошу розробку ідеї, яка поєднана з робочим прототипом, а також подякували за гарну презентацію ідеї і звернули увагу на добру візуалізацію проекту для кращого сприйняття потенційними інвесторами та користувачами.

Студенти третього курсу кафедри програмного забезпечення Національного університету «Львівська політехніка» вибороли третє місце в Фіналі Конкурсу з проектом Tarifikator. Автори проекту Олександр Панчук та Олександр Клюшта представили програмне забезпечення, яке має можливість аналізувати вартість і тривалість вхідних та вихідних дзвінків, кількість використаного Інтернет-трафіку, а також наявні тарифні плани. На основі отриманого аналізу користувач матиме змогу обрати оптимальний тарифний план для свого мобільного пристрою. Журі відзначило, що команда отримує приз за «добре розроблене перспективне технологічне рішення з найбільшими шансами на успіх на ринку».

Конкурс завершився нагородженням команд. Переможець конкурсу, а також переможець у номінації «Краща ідея» – команда з Вінницького національного технічного університету з проектом «StarShift input method», – були нагороджені цінними призами від генерального партнера – компанії Sigma Software. Команди отримали змогу відвідати Lviv IT Arena – 2016 і представити там свої інноваційні проекти для залучення інвесторів та реалізації своїх проектів. Команди, що посіли друге і третє місця, отримали грошові призи від компанії «Київстар». Приз в окремій номінації від компанії DataArt вручено команді з ВНТУ – авторам проекту CCLIPSE.



Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale