Кафедра програмного забезпечення

Пошукова формаДо дня освітянина

Як поєднуються 13 вересня та 1 жовтня на кафедрі програмного забезпечення?
Запитаймо викладачів кафедри, як їм вдається поєднувати викладання і роботу в ІТ-компаніях.
читати більше

Гурток Інтернету Речей (IoT) на ПЗ

На кафедрі програмного забезпечення діє гурток Інтернету Речей (IoT), в якому студенти мають змогу пройти серію навчальних курсів - "Спеціалізація з основ Інтернету Речей (ІоТ)" - An Introduction to Programming the Internet of Things (IOT) Specialization від Каліфорнійського Університету в Ірвайн, США.
Перші студенти вже отримали свої сертифікати! читати більше

Програмування вбудованих систем

На кафедрі ПЗ для студентів організовано
гурток з програмування вбудованих систем
– команда працівників і студентів кафедри ділиться власним досвідом, здобутим у процесі роботи над реальними проектами спільно з італійською компанією Dinamica Generale S.p.A, що спеціалізується на інноваційних рішеннях для агропромисловості.
більше про гурток

Співпраця із компанією Sigma Software

«Львівська політехніка» та компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо навчання, проходження практики, стажування та забезпечення подальшої співпраці із випускниками за напрямом підготовки «Програмна інженерія».

Читати далі
Співпраця із компанією Sigma Software

Virtual Innovation Space

Do you want to be successful in IT and realize own ideas?
Connect to Virtual Innovation Space
Check your innovative idea in IT and win good prize!

Join today!
Virtual Innovation Space

На кафедрі програмного забезпечення успішно завершився захист бакалаврських кваліфікаційних робіт

На кафедрі програмного забезпечення успішно завершився захист бакалаврських кваліфікаційних робіт

 

Було представлено 121 роботу, з них оцінено на відмінно 60 робіт.

 
Голови ЕК  к.т.н.,  аналітик з операційного та прикладного програмного забезпечення ТзОВ “Шаз Альфа ЮЕЙ” Сеник Тарас Дмитрович та керуючий партнер та співзасновник ТзОВ "Сігма Софтвеа" Чирва Володимир Олександрович відзначили високий рівень підготовки випускників кафедри ПЗ.

Традиційно випускники залишають відгуки про навчання на кафедрі. У цьому році маємо можливість познайомитися з думкою То Майї Ву про навчання на кафедрі ПЗ.
 

То Майя Ву, випускниця бакалаврату кафедри програмного забезпечення “Шлях у професію”
 

Здавалося, я лише завершувала навчання у гімназії і обирала, куди вступати далі, а насправді вже пройшло декілька плідних років навчання, різноманітного досвіду і моментів, які в сукупності сформували мене як особистість і професіонала.
Поточно я працюю у компанії Qubstudio, яка входить у топ 10 найкращих UX агенцій у світі вже з 2016 років за версією Clutch і займається створенням цифрових продуктів, яке покриває весь життєвий цикл розробки ПЗ.
Моя посада - Head of Project management office/Client Partner, основна зона відповідальності - це розвиток і координація PMO, ведення ключових проектів і побудова довгострокових і результативних відносин з клієнтами. Позаду вже понад 60 різноманітних проектів від стартапів до складних і комплексних ентерпрайс рішень.
У 2020 році я мала можливість працювати у компанії Google, а саме у Global customer solutions команді, Дублін, і не виключно, що продовжу роботу у цій компанії. Також я активно займаюся розвитком технічних спільнот - Women  Techmakers Lviv, Cocoa Heads Lviv, співорганізатор конференції GDG DevFest Ukraine. За останній півроку працювала над створення власного курсу з Проектного менеджменту для початківців, адже поширення знань для мене завжди було в пріоритеті. Але з чого взагалі мій шлях починався і як я дійшла до цього моменту?
            Ще будучи у школі насправді я завжди цікавилася більш точними і аналітичними науками, хоч в загальному навчання мені завжди було в задоволення. Часто брала участь у різних олімпіадах, зокрема з інформатики, що десь сформувало моє подальше рішення стосовно професії. Ближче до 11 класу я самостійно почала ознайомлюватися із різними мовами програмування, базовими знаннями у цій сфері, аби для себе зрозуміти, чи ІТ сфера - моє. Написавши ЗНО доволі високо, я мала шанси вступити в принципі будь-куди, де мала плани.Зосередилася між Києво-Могилянською академією і Львівською політехнікою у результаті, спеціальність в обох закладах  - саме інженерія програмного забезпечення. Перед виставленням пріоритетів я насправді дуже багато спілкувалася із студентами, які вже вчаться на кафедрах, порівнювала для себе переваги та недоліки і в результаті обрала Львівську політехніку, інженерію програмного забезпечення.

Чому?
  • 1) Перш за все, більше знайомих там вчилося, і я мала об’єктивну картину стосовно можливого майбутнього навчання;
  • 2) Поріг входу на ІПЗ/НУЛП був найвищий серед всіх інших факультетів/спеціальностей, а я явно хотіла вчитися серед кращих і мати мотивацію рости, а не навпаки;
  • 3) Загально програма була складена доволі цікаво на той момент і конкурентно відносно інших закладів навчання;
  • 4) Серед викладачів є практики, з якими згодом будемо бачитися і поза університетом, наприклад, на профільних подіях і тд;
  • 5) Люблю Львів, це рідне місто;
  • 6) у Політехніці вчився мій батько, який насправді був дуже щасливий, що я обрала саме цей ВНЗ:)
           
            І загально я не можу сказати, що на даний момент я шкодую про свій вибір і точно його не міняла б, якщо мала таку можливість. Є безліч моментів, за які я надзвичайно вдячна Університетові, і, ймовірно, моя історія взагалі не типова для студентів, про яких часто кафедра може розказати, оскільки я робила невеличку паузу в силу певних обставин (яку згодом частково використала для підготовки до співбесід у Google), навчалася останній рік на заочному і була в принципі не геть ідеальним студентом зі всіма “5”. Але якраз попри такий всебічний досвід з навчанням у мене все ж сформувалася позитивна думка про кафедру і навчання в цілому.
Декілька моїх думок і висновків:
            Перш за все, це оточення, з яким ви працюєте протягом навчання. Як серед студентів, так і викладачів є просто чудові люди. Моїх найближчих друзів я зустріла саме під час навчання. Як на мене, факт, що справді майже 100 відсотків випускників кафедри є обов’язково працевлаштовані після 4 курсу - це результат. Багато хто починає свою кар’єру і раніше (2-3 курс), що не завжди згодом легко в плані поєднання, але є однозначно великим плюсом в контексті розвитку студентів, як професіоналів. Далеко не всі кафедри можуть так похвалитися. Однозначно велика частина цього залежить і від самих студентів і їх додаткового навчання, але як-не-як ви завжди формуватимете свій шлях, базуючись на первинному досвіді, а це зачасту - університет. Наприклад, на 1 курсі ми працювали із UML діаграмами і, чесно, я б в житті сама цього не почала вчити, поки не пригодиться, як то кажуть. Але буквально там за півроку я мала вже з цим досвід на проекті на роботі чи до прикладу на першій моїй співбесіді більшість питань були таки базовими, які знов ж таки я проходила в університеті (алгоритми, робота з вказівниками, методології і тд). Без сумніву, я багато чого вчила додатково сама, але структура і те, від чого я відштовхнулася у мене вже було сформовано. Багато викладачів згодом стають колегами студентів, ми бачимося поза навчанням на профільних подіях, роботах, і це справді класно, оскільки багато викладачів є практиками і займають провідні посади в компаніях.
            Підхід до навчання. Для багатьох це більш спірний момент, але в будь-якому випадку, вступаючи на кафедру, ви маєте бути готові до навчання. Я маю можливість порівняти як є на інших факультетах і університетах, і можу з упевненістю сказати, що на ПЗ ви явно будете мати можливість сумлінно щось вивчити. Чесно, я не пам’ятаю предметів, де  все було супер просто і легко. Завжди є контроль, відповідні відгуки. І можливо, це спершу здається не зовсім аж перевагою, бо всі люблять лінитися, але вам згодом явно не буде соромно за свої знання. Ви точно будете їх поглиблювати вже в межах проектів у компанії. У мене зараз обсяг задач більш в контексті менеджменту ІТ проектів, я вже не працюю програмістом, як таким, проте мені  надзвичайно допомагають знання, які я маю відносно даної спеціалізації, оскільки багато менеджерів не є технічними і для мене це стає конкурентною перевагою.
            Варіація напрямів і предметів, з якими ви будете мати справу. Окрім базових, у нас була можливість вивчати щось більш вужче ( ви зможете, якщо я не помиляюся, на 2 курсі обирати напрямки) і я вважаю, що це дуже класно. Навіть, якщо система не є ще достатньо ідеальна, як за кордоном, але у будь-якому випадку те, як організовано вже у молодших за мене курсах - я вважаю гарним результатом. І це явно покращується щороку. Як на мене, це нормально, що вступаючи в університет, ви ще до кінця не знаєте, чим ви хочете займатися і у якому напрямку даної сфери, і завдання кафедри - це вас, як мінімум, трішки направити і дати можливість спробувати. Багато хто з однокурсників, які ще не працювали на той момент, на практиці на 3 курсі ішли в компанії, які пропонувала кафедра, і згодом там залишалися працівниками. Я знаю, що була навіть можливість інтернатури в Oracle, у мене безпосередньо там працює знайома і вона займалася організацією цього стажування, і це справді дуже класна можливість. Та навіть курс з UX/UI на останньому році навчання, я вважаю: є дуже гідним і необхідним, навіть, якщо ви не хочете бути дизайнером. Мої колеги з роботи були насправді в шоці, що у нас такого роду є інформація.
            Особисто я почала працювати ще з 2 курсу, почала з програмування очевидно і займалася розробкою під платформу iOS, згодом отримала можливість спробувати себе у Project management, що насправді було моєю довготривалою ціллю переходу. Google - це, напевно, мрія багатьох і часто недосяжна, особливо, коли ти студент ще. Проте завдяки моїм активностям поза навчанням (Women Techmakers Lviv - це спільнота, яка була заснована Google і яку я з командою почали розвивати у Львові) я була запрошена на різноманітні технічні конференції за кордоном, організовані Google, і все більше ознайомилася із культурою і можливостями цієї компанії. Таким чином зустріла багатьох Googlers (працівники Google), які вже розказали мені всі деталі. Так я подалася на стажування у цю компанію (це якраз можливість саме для студентів), перший раз не перейшла навіть на другий етап, але через рік - успішно отримала офер від компанії-мрії після 7 різних етапів відбору. Завершивши стажування у Google, я отримала пропозицію продовжувати роботу вже на постійній основі у Дубліні, проте наразі ще обдумую всі за і проти, як би це дивно не звучало). Насправді все можливо, тільки головне захотіти і попасти у правильне середовище, яке зможе вас туди направити.
Попри зазначені моменти стосовно університету і навчання на кафедрі, є, звісно, речі, які можна покращувати, змінювати, і це цілком нормально і правильно у будь-якому середовищі. Навчаючись, наприклад, за кордоном, ви точно будете теж чимось не задоволені, але просто за інші гроші. Навчання у ВНЗ вас не має сформувати повноцінно, воно має дати вам впевнений поштовх для руху далі у вужчу спеціальність, яка буде вам до душі і де ви зможете розвиватися. От у мене десь так і сталося. Рекомендую вам свідомо підійти до вибору місця навчання і правильно побудувати очікування відносно нього: для чого воно вам? чи ви готові витрачати свій час? які знання вам необхідні? що конкретно вам важливо? які у вас цілі? І вже на основі цього остаточно робіть вибір. Буду рада поспілкуватися детальніше з вами, якщо будуть будь-які питання стосовно навчання чи іншого мого досвіду, адже це колись особисто мені надзвичайно допомогло у моєму рішення.

Mayya Vu ( https://www.facebook.com/vutomaya).

Удачі!
 


Поточні міжнародні ІТ-проекти кафедри:
TEMPUS
 
Dinamica Generale
ІТ-партнери кафедри програмного забезпечення:
KindGeek ЛінкАпСтудіо DataArtN_IX Sigma SoftwareSymphony Solutions Eleks Adva-SoftSoftServeEdvantis ComarchDinamica Generale